1. Odmładza skórę

Powszechnie występujące w wodzie z kranu substancje, takie jak ołów i chlor, mogą powodować poważne wysuszenie skóry. Ponadto chlor zabija mikroorganizmy korzystne dla skóry, zwiększając ryzyko wystąpienia trądziku.

Filtry prysznicowe wykorzystują substancje takie jak siarczyn wapnia i kwas askorbinowy (czysta witamina C) do neutralizacji chloru. W ten sposób skóra pozostaje naturalnie nawilżona, bez konieczności stosowania balsamów lub kremów.

 1. Naprawia zniszczone włosy

Twarda woda zawiera wysokie stężenie soli wapnia i innych minerałów. Gdy związki te gromadzą się we włosach, tracą one blask i miękkość. Jeśli masz problemy z twardą wodą, z pewnością czujesz, że Twoje włosy są brudne i nie do ułożenia nawet po wzięciu prysznica.

Połączenie działania skutecznego filtra do wody z ulubioną odżywką do włosów może zdziałać cuda.

 1. Redukuje wysoki poziom chloru

Co ciekawe, ludzie wchłaniają więcej chloru przez skórę niż bezpośrednio pijąc wodę z kranu. Chlor jest substancją wysoce toksyczną dla ludzi. Dlatego ważne jest, aby zmniejszyć ekspozycję na chlor do najniższych poziomów. Filtry prysznicowe mogą w tym pomóc.

 1. Oczyszcza powietrze

Jeśli zwykle bierzesz gorący prysznic każdego dnia, być może twoje ciało wchłania więcej chloru niż zwykle. Gdy gorąca woda paruje, uwalnia gazowe związki chloru. Związki te są następnie wchłaniane przez organizm poprzez oddychanie.

Filtry prysznicowe eliminują wysokie stężenia chloru w wodzie, aby temu zapobiec.

 1. Pomaga zapobiegać nowotworom

Kiedy chlor reaguje ze związkami organicznymi, tworzy chloroform znany jako THM. Według kilku badań, wysoki poziom THM w organizmie człowieka jest związany z niektórymi rodzajami raka.

Na przykład, ostatnie badania wykazały, że pacjentki z rakiem piersi miały wyższy poziom THM w tkance piersi w porównaniu do zdrowych kobiet.

 1. Pomaga zapobiegać swędzeniu

Wysoki poziom chloru w wodzie może powodować poważne podrażnienia wrażliwej skóry. Jeśli zaczynasz odczuwać swędzenie na całym ciele po wzięciu prysznica, być może jest w nim zbyt dużo chloru. Aby upewnić się, że to się nie powtórzy, zainstaluj najlepszy filtr prysznicowy z chlorem, jaki możesz znaleźć.

 1. Poprawia samopoczucie

Ekspozycja na chlor wpływa nie tylko na ciało. Wpływa również na umysł. Według najnowszych badań, wysoki poziom chloru w organizmie człowieka może powodować depresję, zmęczenie i niedobory autoimmunologiczne.

Zmniejszenie ekspozycji na chlor poprzez stosowanie filtra prysznicowego poprawi nastrój i pomoże zachować czujność.

 1. Sprawia, że wyglądasz młodziej

THM stymuluje uwalnianie wolnych rodników do organizmu człowieka. Wolne rodniki są odpowiedzialne za uszkodzenia komórek związane ze starzeniem się. Tak więc zmniejszenie poziomu chloru w wodzie za pomocą filtra prysznicowego pomoże zapobiec niszczycielskiemu działaniu wolnych rodników.

 1. Usuwa bakterie

Według najnowszych badań, konwencjonalne głowice prysznicowe mają tendencję do gromadzenia pewnych rodzajów bakterii związanych z chorobami płuc i rakiem. Bakterie te lądują w organizmie, gdy zaczynasz brać prysznic. Filtry prysznicowe mogą zabijać te bakterie, zapobiegając poważnym chorobom.

 1. Zmniejsza problemy układu oddechowego i ataki alergii

Osoby cierpiące na astmę, zapalenie zatok i inne zaburzenia układu oddechowego odnotowały znaczną poprawę po rozpoczęciu korzystania z filtrów prysznicowych. Patogeny i chemikalia obecne w wodzie mogą łatwo przedostać się przez nozdrza, wywołując ataki astmy i inne objawy.

 1. Utrzymuje czyste powietrze w kabinie prysznicowej

Większość ludzi zwykle zostawia otwarte drzwi prysznica, aby para mogła się wydostać. W ten sposób prysznic wysycha szybciej, a rozprzestrzenianie się pleśni jest mniej prawdopodobne. Jednak w takich przypadkach opary chloru mogą łączyć się ze świeżym powietrzem wewnątrz nieruchomości, narażając wszystkich członków rodziny. Korzystanie z filtrów prysznicowych może pomóc w utrzymaniu czystego powietrza.

 1. Ładuje baterie

Korzystne efekty zmniejszenia ekspozycji na chlor są widoczne po kilku tygodniach. Z pewnością poczujesz odnowioną energię. Ponadto, twój układ odpornościowy znacznie się poprawi, zmniejszając ryzyko zachorowania.

 1. Tani i łatwy do wymiany

Przede wszystkim filtry prysznicowe są tanie. Znacznie tańsze niż instalacja złożonego systemu odwróconej osmozy dla całej nieruchomości. Ponadto filtry prysznicowe są łatwe w instalacji i wymianie. Pojedynczy wkład filtrujący może wystarczyć nawet na 6 miesięcy.

Podsumowanie

Jak widać, ludzkie ciało może wchłonąć więcej toksyn przez skórę niż przez bezpośrednie spożycie. Tak więc branie prysznica ze zwykłą wodą z kranu jest bardzo ryzykowne. W wielu miejscach na świecie woda jest pełna chloru, ołowiu, rtęci i innych toksycznych substancji. Długotrwała ekspozycja na te chemikalia może z pewnością zabić.

Tak więc, domowe filtry prysznicowe wykraczają poza kwestie estetyczne. Mogą one również uratować życie. Wydaje się, że rosnąca liczba pacjentów z rakiem i poważnymi chorobami płuc jest bezpośrednio związana z jakością wody.

Jakość wody, którą dziś spożywamy, nie jest taka sama jak dekadę temu. Stosowanie syntetycznych pestycydów i środków czyszczących zanieczyściło wodę substancjami, które są bardzo trudne do degradacji.

Chociaż wciąż nie ma ostatecznego rozwiązania tego problemu, instalacja filtrów prysznicowych wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Zalety filtrów prysznicowych wykraczają poza kwestie estetyczne i sprawiają, że jest to naprawdę dobry wybór.

Najczęściej zadawane pytania

 • Kiedy wymieniać filtr prysznicowy?

Zaleca się wymianę wkładu filtra wody co 6 miesięcy. Wszystko zależy od jakości wody. Jeśli jednak zauważysz jakąkolwiek zmianę jakości wody przed upływem tego czasu, wygodnie jest natychmiast wymienić wkład.

 • Który filtr prysznicowy jest najlepszy?

Z pewnością na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów prysznicowych. Jednak filtry z witaminą C są zdecydowanie najbardziej skuteczne. Filtry te nie tylko eliminują chemikalia i patogeny z wody. Pomagają również poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci.

 • Jak długo działa filtr prysznicowy?

Filtr prysznicowy może działać od 3 do 6 miesięcy. Jak wspomniano wcześniej, wszystko zależy od jakości wody.